Зварювання методами TIG MIG та MAG

Який зварювальний газ слід використовувати для методів TIG та MIG чи MAG?

Зварювання методами TIG, MIG та MAG здійснюється у середовищі відповідних газів. Завдяки їм можна захистити розплавлений та нагрітий матеріал від впливу атмосферного повітря. Додатковим завданням газів є створення найкращих умов свічення електричної дуги при зварюванні. Ви можете купити все для зварювання за самою вигідною та недорогою ціною, без накруток та переплат. Якщо під час роботи в метал потрапить повітря, кисень у металі окислиться, а азот – матеріал стане крихким або пористим. Оскільки часто виникають сумніви, який вибрати зварювальний газ, ми підготували статтю на цю тему. Уточнити, які горючі та захисні гази найчастіше застосовують при зварюванні та у яких способах вони застосовуються.

Типи зварювальних газів

При зварюванні гази поділяються на дві групи - горючі та захисні. До перших в основному відносяться пропан та ацетилен, які використовуються для нагрівання або виправлення окремих металевих елементів. Горючі гази також використовуються при газовій пайці. Однак вони мають різні властивості.

Пропан (C3H8) в основному використовується при пайці (потім він з'єднується з киснем). Газ без добавок використовується для м'якого паяння, нагрівання та формування дрібних деталей. Відмінною рисою пропану є його висока чистота згоряння, тому він використовується у різних процесах у сільському господарстві та промисловості.

Ацетилен (C2H2) переважно використовується при різанні довгих деталей без частих перерв. У поєднанні з киснем цей газ забезпечує високу температуру горіння, що дає змогу різати в кілька разів швидше, ніж при використанні пропану. Ацетилен важчий за атмосферне повітря, тому його можна використовувати під землею, а також він підходить для зварювання сталі.

Захисні гази та їх суміші не тільки забезпечують захист зони зварювання від погодних умов, а й часто істотно впливають на процес зварювання та якість зварного шва. До захисних газів належать:

Вуглекислий газ (CO2) - дуже добре охолоджує зварювальний пальник і тим самим ефективно захищає його від перегріву. Хоча це недорогий газ, він уже не так часто використовується для зварювання, оскільки сприяє утворенню великої кількості зварювального диму та пилу, а також бризок.

Copyright © . All Rights Reserved