Коло Гуанчжоу

Коли в 2013 році було завершено Коло Гуанчжоу, світова преса відразу почала порівнювати його з пончиком. Звичайно, воно має деякі загальні характеристики з вищезазначеним кондитерським виробом з смаженого тіста, так як воно кругле і має отвір в середині. Але це набагато більше, ніж у звичайного пончика, і набагато більше - при висоті 453 фути (138 метрів), це найвища будівля його форми в світі.

Так що подумайте про дизайнера кола Гуанчжоу, італійського архітектора Джозефа ді Паскуале. В процесі створення своєї кругової структури Паскуале завантажив будівлю всілякими символами, які належать до історії і культурі Китаю. Замість пончиків, Паскуале був натхненний «китайським способом сприйняття і розуміння», як він заявляє на веб-сайті своєї компанії. Він описує будівлю як «міський логотип», який працює як ідеограми, які використовуються в китайській писемності, а не в алфавіті.

Гуанчжоу-Юань - самое высокое круглое здание в мире.

Паскуале також звернувся до древніх китайських традиційі фен-шую при розробці кола Гуанчжоу. Його форма явно нагадує форму древніх бі- дисків, плоских нефритових дисків з круглим отвором в центрі. Ці круглі артефакти представляли небеса і були одними з найбільш ранніх релігійних символів, а пізніше були звичними у династіях Шан, Чжоу і Хань. Будівля також виглядає як стародавня китайська монета, можливо, символізує багатство (будівля є домом для двох надзвичайно багатих сутностей, групи Hongda Xingye і Guangdong Plastic Exchange).

Архітектор також використовував розташування будівлі на березі річки, щоб просунути його символіку. Відбитий водою коло Гуанчжоу утворює вісімку, популярне число в китайській культурі, пов'язане з процвітанням і символічним поданням нескінченності.

Символіка навіть виходить за межі Китаю і сходить до власної італійської спадщини Паскуале. Два круглих фасади будівлі складаються з 33 квадратних поверхів, що, згідно з Паскалю, є посиланням на концепцію італійського ренесансу квадрати кола або квадрат кола.

Коло Гуанчжоу розташовано на березі річки Чжуцзян (річка Чжуцзян) і вздовж проспекту Донгша в районі Ліван міста Гуанчжоу, провінція Гуандун. Перед будівлею є загальна площа. Найближча станція метро Xilang.

Copyright © . All Rights Reserved