Що таке сервер?
Якщо ви візьмете звичайний комп'ютер, закачаєте туди фільмів, відкриєте папку з фільмами на доступ по мережі - то це вже і буде виділений медіа сервер. Тобто грубо кажучи - сервер це комп'ютер (або програма), що виконують одну або кілька функцій для багатьох людей (ну для одного вкрай рідко), який служить для чогось.
Контролер домену - для забезпечення безпеки і зручності обслуговування комп'ютерної мережі, користувач повинен мати логін і пароль для доступу на свій комп'ютер. Можна просто поставити його засобами операційної системи. Але тоді якщо користувач забув або втратив пароль, переїхав на інший комп'ютер, звільнився, влаштувався на роботу - системного адміністратора доведеться виконувати багато зайвих дій. У випадку з сервером досить провести його налаштування. Тобто кожна дія виконується простіше і швидше. Найчастіше Контролер Домена суміщений з Сервером Даних.
Сервер даних (файлів) і особистих папок - якщо користувач зберігає дані на своєму комп'ютері - то в результаті збою дані можуть бути втрачені. Щоб цього не сталося, дані необхідно зберігати в надійному місці. І дублювати. При наявності Контролера Домену, комп'ютер користувачів може бути налаштований так - щоб дані, які користувач зберігає до себе на комп'ютер потрапляли на сервер і зберігалися там. Таким чином доведеться менше боятися за збереження даних.
Сервер Додатків - 1С, Консультант +, Гарант - це найпростіші програми, які можуть бути устновлено на сервері для забезпечення доступу великій кількості співробітників.
Сервер Імен (DNS) - в мережі кожного комп'ютера присвоєно ip адреса (айпі, айпішник). Між собою комп'ютери спілкуються, звертаючись саме по ньому. Для людей такий вид звернення мало зручний. Наприклад щоб зайти на сайт ya.ru необхідно було б набрати: 213.180.204.8 Зручного мало. Ось і придумали звертатися до комп'ютерів по імені. А сервер імен і є та програма, яка допомагає перетворювати цифри в читаються імена. В офісній мережі сервер DNS найчастіше поєднаний з Контроллером Домену.
Поштовий Сервер - електронний пошта. Без неї неможливо уявити офісне життя. Багатьом користувачам здається, що електронна пошта - це програма, яка стоїть до них на комп'ютері. Але насправді - поштова програма це тільки оболонка, а найголовніша частина - і є Поштовий Сервер. Це те місце, звідки вирушає пошта, куди вона приходить. Поштовий сервер спілкується з іншими поштовими серверами на основі конфігураційних файлів, заданих користувачем. Найвідоміші поштові сервери це: Sendmail, Postfix, IIS, Kerio. Пошту можна приймати і без поштової програми - через сайт. А сайти лежать на веб-сервері.
Веб Сервер - це, напевно, найпопулярніший вид сервера в світі, з огляду на те що за статистикою кожен день в світі створюються більш 7млн. веб-сторінок. Поэтому, рекомендуем Купить дедик всем желающим по выгодной цене и с гарантией качества. Веб-сервер потрібен щоб зберігати сайти і веб-додатки. Наш сайт і наш хостинг також знаходяться на web сервері.
Шлюз - кожен офіс має вихід в інтернет. Але кабель інтернету, що приходить в будинок - один. А користувачів може бути тисяча. Як зробити так щоб роздати один інтернет на тисячу користувачів ? Найкмітливіші скажуть: потрібен хаб або світч. Але ці пристрої лише з'єднують. А для інтернету нам потрібно задати кожному користувачеві маршрут. Тут нам і допоможе шлюз (маршрутизатор, роутер). Це може бути як апаратна залізяка (CISCO, JUNIPER, D-LINK) а може бути і сервер з програмами. Шлюз краще робити окремо від контролера домену та файлів. А ось сервер імен можна розмістити тут. Також як і проксі-сервер.
Проксі Сервер - (від англ. Proxy - «представник, уповноважений»). Це сервер, який здійснює запит в Інтернет замість вас. Навіщо це потрібно? Анонімність. Безпека. Економія трафіку. Контроль за відвідуванням сайтів співробітниками. Авторизація виходу в Інтернет. Блокування банерів. Блокування небажаних сайтів. Це коротко. Перелік можливостей такої програми великий. У вартість обслуговування нашої компанії такий сервер включений безкоштовно в більшість тарифних планів.